ثبت نام در سامانه تهران من و پرداخت عوارض ورود به طرح ترافیک + آموزش تصویری

ثبت نام در تهران من

مجله اینترنتی کلیشه – در این مطلب نحوه ثبت نام در سامانه تهران من را به شما آموزش خواهیم داد. همان طور که در جریان هستید از اول تیر ماه محدوده زوج و فرد یا محدوده کنترل آلودگی هوا شامل محدودیت های جدیدی شده است که این محدودیت ها شامل کسانی که در محدوده طرح زوج و فرد هستند نیز خواهد شد. همچنین ماشین های با پلاک تهران تفاوت هایی با ماشین های پلاک شهرستان در تعداد روزهای مجاز برای رفت و آمد خواهند داشت. در ادامه به صورت کامل این محدودیت ها را بررسی می کنیم :
لازم به توضیح است پلاک های تهران 20 روز در هر فصل و پلاک های سایر شهرها 15 روز در هر فصل امکان تردد رایگان در محدوده طرح زوج و فرد را دارند.

کسانی که در محدوده طرح اصلی و یا زوج و فرد ساکن هستند
این پلاک ها شامل تخفیف هایی نسبت به سایر پلاک ها خواهند شد از جمله یکبار تردد قبل از ساعت 8:30 صبح و بعد از ساعت 17 در همان محدوده رایگان است.

کسانی که معاینه فنی برتر دارند
پلاک هایی که دارای معاینه فنی برتر هستند به دلیل شرایط بهتر خودرویشان هزینه کمتری برای تردد در محدوده طرح پرداخت می کنند. این هزینه تقریبا 30 درصد از پلاک های با معاینه فنی معمولی کمتر است.

کسانی از خودروی برقی استفاده می کنند
همان طور که در جریان هستید خودروهای برقی یا تسلا برای محیط زیست بسیار مناسب هستند و آلودگی ناچیزی دارند. شهرداری تهران نیز این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و عوارض ورود به محدوده طرح را برای این خودروها تا حد بسیار زیادی کاهش داده است. این عوارض 10 درصد مبلغی است که خودروهای معمولی با معاینه فنی عادی پرداخت می کنند.

یکی دیگر از مواردی که سامانه محاسبه هزینه تردد در طرح ترافیک و زوج و فرد به چشم می خورد مهلت پرداخت این عوارض است. در صورتی که مالکین خودروها در مدت مقرر 1 ماهه اقدام به پرداخت عوارض خودروی خود کنند هیچ مبلغ اضافی دریافت نخواهد شد ولی در صورت تعویق در پرداخت 25 درصد به مبلغ عوارض اضافه می گردد.
به غیر از موارد ذکر شده ساعات تردد در طرح نیز بسیار مهم است. به طوری که رفت و آمد در سه زمان ذکر شده در سامانه با تغییرات هزینه روبرو می شود.
1 – ساعات غیر اوج ( تردد در ساعات بین 10 تا 16 )
2 – ساعات یک سر اوج ( تردد در ساعات 6:30 تا 10 یا 16 تا 19 )
3 – ساعات دو سر اوج ( تردد در ساعات 6:30 تا 10 و 16 تا 19 )
تفاوت بین گزینه ها دوم و سوم این است که اگر فقط در یکی از بازه های ذکر شده تردد نمایید یک سر اوج محاسبه و اگر در دو بازه ذکر شده تردد کنید دو سر اوج محاسبه می شود.
از این لینک می توانید به محاسبه عوارض خودرویتان اقدام نمایید.

آموزش ثبت نام در سامانه تهران من

پس از اطلاع از هزینه های تردد در طرح زوج و فرد شاید لازم باشد تا شما را با نحوه ی ثبت نام در سامانه تهران من آشنا کنیم. در این آموزش به طور مفصل ثبت نام در سامانه و نحوه پرداخت عوارض و سایر امکانات سامانه را شرح خواهیم داد.
ابتدا لازم است به لینک زیر مراجعه کنید:

لینک ثبت نام در سامانه تهران من

پس از ورود به سایت ثبت نام صفحه ای پیش رو خواهید داشت که باید نوع شخصیت خود را اعم از حقیقی یا حقوقی انتخاب نمایید.

ثبت نام تهران من

بعد از انتخاب شخصیت حقیقی ( در صورتی که به صورت شخصی اقدام به ثبت نام می نمایید ) صفحه ای مطابق تصویر زیر نمایان می شود که در آن باید مواردی از قبیل کد ملی، تاریخ تولد، کد پستی را وارد کرده و کلید مرحله بعد را بزنید.

ثبت نام در سامانه

در مرحله بعد شما باید به تکمیل اطلاعات شخصی خود بپردازید. مواردی که در این قسمت مهم هستند انتخاب نام کاربری و رمز عبور ، آدرس ایمیل، شماره موبایل، شماره تلفن و تصویر کارت ملی است. بعد از پر کردن فرم در مرحله آخر کدی از طریق پیام کوتاه به شماره همراه شما برای احراز هویت ارسال می شود که باید آن را در سامانه وارد کرده و مراحل ثبت نام را به پایان برسانید.

سامانه تهران من

ورود به سامانه تهران من و پرداخت عوارض

پس از اینکه ثبت نام خود را تکمیل نمودید می توانید با نام کاربری و رمز عبور انتخابی وارد سامانه تهران من شوید. در این سامانه امکانات متنوعی از جمله موارد زیر ارائه می شود:
– مدیریت خودروها ( اضافه کردن خودرو – مشاهده عوارض خودرو )
– حساب شهروندی ( افزایش اعتبار – فهرست تراکنش ها )
– خدمات طرح ترافیک ( درخواست روز طرح ترافیک )
خرید بلیت مترو
– پارک حاشیه ای ( ثبت زمان پارک – مشاهده تراکنش ها و بدهی ها )
خرید بلیت برج میلاد
– استعلام آخرین وضعیت پرونده شهرسازی
– استعلام طرح تفصیلی

ثبت خودرو در سامانه تهران من

برای ثبت خودرو در سامانه باید ابتدا وارد سایت شوید. پس از ورود از منوی سمت راست گزینه مدیریت خودروها را کلیک کنید. در سمت چپ بر روی اضافه کردن خودروی جدید یا کلید + کلیک کنید . صفحه ای همانند تصویر زیر ظاهر می شود:

ثبت خودرو در تهران من

در این صفحه باید شماره vin خودروی خود را که در کارت ماشین موجود است وارد نمایید. سپس پلاک ماشین را به دقت وارد نمایید و روی دکمه مرحله بعد کلیک کنید.
در مرحله بعد اطلاعات تکمیلی خودرو را وارد کنید و بر روی دکمه ثبت کلیک کنید تا خودرو به لیست اضافه شود.

در صورتی که مشکلی با سامانه تهران من داشتید از بخش پشتیبانی موجود در سامانه استفاده نمایید.

اگر مطلب ثبت نام در سامانه تهران من برای شما مفید بود آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید