طرز تهیه بستنی خانگی با طعم آلبالو

0
طرز تهیه بستنی خانگی با طعم آلبالو

مجله اینترنتی کلیشه – در این مطلب شما را با طرز تهیه بستنی خانگی با طعم آلبالو آشنا می کنیم. بستنی در تمام فصول استفاده می شود اما خوردن آن در تابستان صفای دیگری دارد. بستنی را می توان با طعم های مختلفی تهیه کرد و برای این کار می توان از انواع میوه ها استفاده کرد. آلبالو یکی از میوه های تابستانی است که مزه ترش آن طرفداران زیادی دارد. در ادامه با کلیشه همراه باشید تا به شما طرز تهیه بستنی آلبالو خانگی را آموزش دهیم.

مواد مورد نیاز:

شکر: یک و نیم لیوان
پودر ثعلب: یک قاشق چای خوری
آلبالو: یک کیلوگرم
آب: نصف لیوان

طرز تهیه:

ابتدا شکر و پودر ثعلب را با هم خوب مخلوط کنید.  هسته های آلبالو را جدا کرده و با یک نصف لیوان آب درون مخلوط بریزید تا پوره و یکدست شود. سپس در حالی که مخلوط کن روشن است ترکیب شکر و پودر ثعلب را قاشق قاشق به آن اضافه کنید. اگر شکر و ثعلب را یک جا اضافه کنید یا با تاخیر هم بزنید، مخلوط شما گلوله گلوله می شود.
در این مرحله باید مایه بستنی را در یک ظرف استیل که قبلا در فریزر قرار داده اید، بریزد و به فریزر انتقال دهید. هر سی دقیقه یک بار ظرف را از فریزر خارج کرده و خوب هم بزنید تا ذرات یخ تشکیل شده از بین بروند. بعد از این که شش الی هفت مرتبه این عمل را تکرار کردید بستنی شما کاملا می بندد. البته این موضوع به دمای فریزر شما بستگی دارد و می تواند متفاوت باشد. حالا باید به مدت 24 ساعت درون فریزر قرار داشته باشد تا کاملا خودش را بگیرد و به شکل بستنی در بیاید. در این مدت دیگر نیازی به هم زدن نیست.

اگر از مطلب طرز تهیه بستنی خانگی با طعم آلبالو رضایت داشتید لطفا با دادن ستاره به آن امتیاز دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید