طرز تهیه شیرینی کشمشی ترد و خوشمزه

طرز تهیه شیرینی کشمشی

مجله اینترنتی کلیشه – در این مطلب طرز تهیه شیرینی کشمشی را به شما آموزش می دهیم. شیرینی کشمشی یکی از شیرینی آسان است که می توانید به راحتی در منزل تهیه کنید. مواد مورد نیاز این شیرینی بسیار متداول و قابل دسترس است و به آسانی در هر خانه ای یافت می شود. شیرینی کشمشی ماندگاری بالایی دارد و در صورتی که آن را در ظرف در بسته نگهداری کنید کیفیت خود را تا چند روز حفظ می کند.
شیرینی کشمشی با دستورهای مختلفی تهیه می شود که هر کدام بافت خاصی دارند. شیرینی هایی که با دستور زیر تهیه شوند بافتی ترد و خشک خواهند داشت. با کلیشه همراه باشید تا طرز تهیه این شیرینی خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

مواد مورد نیاز:

آرد: 220 گرم
پودر قند: 200 گرم
تخم مرغ: 2 عدد
کشمش: 100 گرم
کره: 175 گرم
وانیل: ¼ قاشق چای خوری

طرز تهیه:

کره را که به دمای محیط رسیده است، با شکر مخلوط کرده و چند دقیقه با همزن بزنید. تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. مرحله ی بعد اضافه کردن وانیل است که باید چند ثانیه با همزن بزنید و بعد از آن دیگر نیازی به همزن نیست. آرد را در چند مرحله اضافه کرده و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود و در آخر کشمش را به آن اضافه کنید.
مواد را داخل قیف بریزید و با فاصله کف سینی که با کاغذ روغنی پوشانده شده، قرار دهید. اگر شیرینی ها را نزدیک به هم بچینید بعد از پخت به هم می چسبند و شکل خوبی پیدا نخواهند کرد.
شیرینی ها را به مدت 10 الی 20 دقیقه در فر با دمای 180 درجه که از قبل گرم شده است قرار دهید.

اگر از مطلب طرز تهیه شیرینی کشمشی رضایت داشتید لطفا آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید