معرفی قرص برای عفونت دندان + درمان های خانگی موثر برای عفونت دندان

قرص برای عفونت دندان

مجله اینترنتی کلیشه – دندان درد و عفونت دندان از جمله مشکلاتی است که هر فردی در طول زندگی تجربه خواهد کرد. در این مطلب قصد داریم با معرفی چند قرص برای عفونت دندان به شما کمک کنیم تا در صورت بروز این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید.

علت عفونت دندان چیست؟

عفونت دندان که اصطلاحا به آبسه دندان می گویند به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بیفتد.
شایع ترین دلیل آبسه کردن دندان وجود پوسیدگی در دندان ها است که در بعضی مواقع خود به خود رفع می شود. گاهی هم این آبسه ها با درد همراه است و ممکن است چند روز طول بکشد.
از دیگر عواملی که موجب عفونت دندان می شود، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان است. مسواک زدن به صورت مرتب و استفاده از نخ دندان می تواند از عفونت دندان جلوگیری کند.
وجود دندان عقل نهفته در لثه یا وارد شدن ضربه به دندان ترک خورده نیز می تواند موجب ایجاد عفونت در دندان شود.
افرادی که دارای بیماری دیابت شدید هستند و یا بیماران سرطانی که از درمان های رادیویی استفاده می کنند به دلیل ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن در معرض مبتلا شدن به عفونت دندان هستند.

علایم عفونت دندان

شاید رایج ترین علامت عفونت دندان آبسه کردن و درد دندان باشد اما علائم دیگری نیز وجود دارد که نشان دهنده ی عفونت در دندان ها است.
در ادامه این علائم را با هم مرور می کنیم.

حساسیت به غذاهای سرد و گرم

زمانی که فرد غذای خیلی سرد یا گرم را در دهان خود می گذارد احساس درد کرده و مزه تلخی در دهان او ایجاد می شود.

متورم شدن صورت و گونه ها

زمانی که دندان شما دچار عفونت می شود این تورم را به دیگر نقاط صورت منتقل می کند بنابراین ممکن است صبح که از خواب بیدار می شود یک طرف صورت خود را باد کرده ببینید.

تب و سردرد

یکی دیگر از علائم عفونت دندان تب شدید و سردرد است.

بوی بد دهان

همیشه بوی بد دهان به خاطر مسواک نزدن و رعایت نکات بهداشتی نیست بلکه ممکن است نشان دهنده ی عفونت دندان باشد.

قرص عفونت دندان

درمان عفونت دندان

برای درمان عفونت دندان ابتدا باید تشخیص داد که علت عفونت چیست؟ برای این کار باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا علت دقیق عفونت دندان شما مشخص شود. بعد از مشخص شدن دلیل عفونت بایستی قرص عفونت دندان را در یک دوره درمان کامل مصرف کنید تا علائم در شما بهبود یابند.
اما اگر در شرایطی بودید که دسترسی به دندانپزشک نداشتید می توانید از درمان های خانگی برای التیام دندانتان کمک بگیرید.
در این مطلب هر دو روش درمان عفونت دندان را با شما در میان خواهیم گذاشت.

معرفی چند قرص برای عفونت دندان

کپسول آموکسی سیلین

معمولا برای درمان عفونت دندان از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود. یکی از این آنتی بیوتیک های نام آشنا کپسول آموکسی سیلین است که البته به صورت شربت، قرص و سوسپانسیون نیز وجود دارد.
آموکسی سیلین همچنین برای درمان سرماخوردگی های شدید و چرک گلو نیز تجویز می شود.
از دیگر موارد استفاده آموکسی سیلین درمان عفونت دندان است که معمولا باید هر 8 ساعت دوز 250 میلی گرم آن مصرف شود. در صورت استفاده از دوز 500 میلی گرمی باید هر 12 ساعت یک عدد مصرف شود.

قرص مترونیدازول

قرص مترونیدازول عموما برای درمان عفونت دستگاه گوارش، عفونت ادراری، عفونت واژن و عفونت های پوستی تجویز می شود.
از مترونیدازول به عنوان قرص برای عفونت دندان نیز استفاده می شود که معمولا از سوی پزشکان هر 8 ساعت یک عدد تجویز می شود.
مصرف مترونیدازول ممکن است باعث درد و ناراحتی معده شود که از این جهت توصیه می شود دارو را به همراه غذا و یا آب فراوان مصرف کنید.

معرفی درمان های خانگی برای عفونت دندان

درمان های خانگی به نسبت درمان های دارویی دیرتر اثر می کنند اما در شرایطی که دسترسی به پزشک و دارو نداشته باشید یا اینکه علاقه ای به مصرف قرص های شیمیایی ندارید، می توانند بسیار مفید باشند.
مصرف قرص برای عفونت دندان ممکن است عوارضی هم داشته باشد که با استفاده از محصولات طبیعی می توانید این ریسک را از بین ببرید.

محلول آب و نمک

یکی از درمان های خانگی که می توانند علائم عفونت دندان را کاهش دهد استفاده از محلول آب نمک است. این محلول باکتری های موجود در سطح دندان را از بین خواهد برد.

سیر

سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی است که در از بین بردن باکتری ها بسیار موثر خواهد بود.
می توانید سیر را به صورت خام همراه با غذا مصرف کنید. روش دیگر قرار دادن سیر تازه به مدت 30 ثانیه بر روی دندان عفونت کرده است.

عسل

عسل یک منبع از آنتی بیوتیک است که می تواند در درمان التهاب لثه بسیار موثر باشد.
کمی عسل را بر روی لثه خود قرار دهید و بعد از چند دقیقه دهان را بشویید. باید دقت کنید که عسل فقط بر روی لثه قرار گیرد و به دندان برخورد نکند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید