دانلود اپلیکیشن پرداخت عوارضی اتوبان + راهنمای پرداخت عوارضی

پرداخت آنلاین عوارضی اتوبان

مجله اینترنتی کلیشه – این روزها استفاده از اپلیکیشن های تلفن همراه و اینترنت جز جدایی ناپذیر زندگی افراد شده است. با فراگیر شدن اپلیکیشن ها، مدیران توسعه آزاد راه ها نیز سعی در تسهیل رفت و آمد و پرداخت آنلاین عوارض دارند. سایت های معرفی شده توسط معاونت ساخت و توسعه آزاد راه ها nspay.ir  و aaniro.com است. البته به غیر از دو سایت مذکور راه های دیگری نیز برای پرداخت عوارضی اتوبان ها وجود دارد که به آن ها اشاره می کنیم. لازم به ذکر است در حال حاضر فقط 4 آزاد راه در کشور به این سیستم مجهز شده اند و باید تا تابستان سال جاری منتظر باشیم که دیگر آزادراه ها به سیستم پرداخت آنلاین عوارضی تجهیز شوند. آزاد راه های تهران – ساوه ، تهران – قزوین ، قزوین – زنجان ، تهران – قم چهار آزادراه مجهز به این سیستم هستند.

از نکات قابل ذکر در خصوص پراخت آنلاین عوارضی باید به مهلت 72 ساعته پرداخت عوارض اشاره کرد. یعنی پس از عبور از آزاد راه مالکان خودروها  72 ساعت فرصت دارند که از طریق یکی از راه های پرداخت مثل وب سایت ها و اپلیکیشن های معرفی شده نسبت به پرداخت عوارضی اقدام کنند، در غیر این صورت شامل جریمه خواهند شد. مبلغ جریمه  نیز 30 هزار تومان است.

اپلیکیشن دیجی پی ( DIGIPAY )

دیجی پی اپلیکیشنی دارای راهکارهای پرداخت است. در این اپلیکیشن امکان پرداخت قبوض، کارت به کارت ( شتاب )، خرید شارژ، خرید بسته های اینترنتی فراهم شده است. همچنین در این اپلیکیشن می توانید عوارضی اتوبان ها را پرداخت کنید. به این منظور کافی است حساب کاربری خود را در اپلیکیشن دیجی پی باز کنید و نسبت به پرداخت عوارضی اقدام نمایید.

به منظور پراخت عوارض باید پلاک خودروی خود را ثبت کنید و سپس به صورت دستی اتوبان هایی که در حال گذر از آن ها هستید یا طی 72 ساعت گذشته عبور کردید را پرداخت نمایید. البته این کار به دلیل دستی بودن شاید مقداری سخت به نظر برسد.

اپلیکیشن اتول یار

اپلیکیشن دیجی پی

اتول یار نیز اپلیکیشن دیگری است که امکان استفاده از خدمات پراخت عوارضی اتوبان ها را به شما خواهد داد. در این اپلیکیشن می توانید عوارضی اتوبان هایی که در روزهای آینده می خواهید از آن ها عبور کنید را پرداخت کنید. نکته مثبت قابل ذکر در این نرم افزار سادگی و دسترسی سریع به گزینه پراخت عوارض است و نکته منفی آن عدم امکان پرداخت عوارضی اتوبان هایی است که از آن ها در گذشته عبور کرده اید. این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید منتشر شده و کاربران ios امکان دسترسی به آن را ندارند.

اپلیکیشن تاپ

این اپلیکیشن نیز مانند هر نرم افزاری نقاط ضعف و قوتی دارد. با نرم افزار تاپ می توانید به راحتی با ورود شماره تلفن و فعال سازی حساب خود پرداخت عوارضی را انجام دهید. نکته منفی این اپلیکیشن در مشاهده عوارض سایر وسایل نقلیه است. به طوری که اگر شماره پلاک هر خودرویی را داشته باشید می توانید لیست عوارض آن خودرو را مشاهده کنید که این امر برای حفظ حریم خصوصی قطعا جالب نیست.

اپلیکیشن کی پاد ( kipaad )

اپلیکیشن کی پاد علاوه بر قابلیت پرداخت عوارضی اتوبان راهکارهایی را برای پرداخت و کیف پول الکترونیکی ارائه می دهد. این نرم افزار برای سیستم عامل اندروید و ios ارائه شده است. برای پداخت عوارض از طریق اپلیکیشن کی پاد باید در ابتدا شماره پلاک خودروی خود را وارد کنید و پس از آن اطلاعات کاربری مانند نام کاربری، نام و نام خانوادگی را تکمیل کرده و منتظر تایید اکانت خود باشید.

پرداخت عوارضی از طریق سایت NSPAY

شاید برای کسانی که از طریق کامپیوتر و سیستم های دسک تاپ می خواهند عوارضی خودروی خود را پرداخت کنند راحت ترین راه سایت nspay باشد. با ورود به این وب سایت در مرحله اول شماره تلفن همراه خود را باید وارد کنید. پس از عبور از مرحله اول در مرحله بعد کد فعالسازی که به تلفن همراهتان ارسال شده را وارد می کنید و پس از تایید، اطلاعات تکمیلی از جمله کد ملی و کارت بانکی خود را انتخاب می کنید.

پرداخت عوارضی nspay

در مرحله نهایی نام خودرو، کلاس خودرو، شماره پلاک را وارد کرده و منتظر دریافت استعلام میزان عوارضی که باید پرداخت کنید می مانید. پس از نمایش نتایج می توانید عوارضی خودروی خود را پرداخت کنید. این سامانه به چند روش امکان پرداخت عوارضی را دارد. پرداخت آنلاین از طریق کارت های شتاب، برداشت مستقیم از حساب ( به صورت خودکار از حساب بانکی )، پرداخت از طریق کیف پول و پرداخت از طریق خودپرداز بانک ها روش هایی است که می توانید توسط آن عوارضی خودروتان را پرداخت نمایید.

 

در صورتی که مطلب پرداخت عوارضی اتوبان برای شما مفید واقع شد آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید