مراحل اخذ گذرنامه | هزینه ها و مدارک لازم برای دریافت پاسپورت

گذرنامه

گذرنامه معادل فارسی کلمه پاسپورت است و یک مدرک شناسایی رسمی به شمار می رود که دولت ها برای شهروندانشان صادر می کنند. هر فردی برای خروج از کشور و سفر به نقاط مختلف جهان نیازمند اخذ پاسپورت است. پاسپورت شما در واقع مشخص کننده ی هویت فردی و ملیت شما است و می توان آن را یک شناسنامه ی بین المللی دانست. پاسپورت یکی از مدارک لازم در اخذ ویزا ، خرید تور مسافرتی، اخذ ویزای شینگن ، ویزای پزشکی و … محسوب می شود و هر شخصی باید نسبت به دریافت آن اقدام کند.
در گذرنامه اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ و محل تولد و همچنین عکس شخص درج شده است.
افراد دو تابعیتی می توانند علاوه بر پاسپورت کشور محل تولدشان، پاسپورت کشور دیگری که در آن شهروند به شمار می روند را اخذ نمایند.
اگر با مراحل دریافت پاسپورت و مدارک لازم برای دریافت گذرنامه آشنایی ندارید با کلیشه همراه باشید.

مراحل اخذ پاسپورت

برای اخذ پاسپورت باید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی یا پلیس + 10 مراجعه کنید. در آن جا به شما پوشه ای داده می شود که لیست مدارک مورد نیاز و فرم دریافت گذرنامه در آن ذکر شده است. پس از تکمیل فرم و مدارک باید مجددا حضور پیدا کرده و مدارک خود را تحویل دهید. اسکن اثر انگشت و پرداخت هزینه های دریافت گذرنامه از دیگر کارهایی است که باید انجام دهید. بعد از حدود یک الی دو هفته گذرنامه شما به آدرس پستی که در فرم ذکر کرده اید ارسال می شود.

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت

*اصل و کپي شناسنامه و کارت ملي
*ارائه اصل آخرين گذرنامه
*یک قطعه عکس 6×4 جديد و رنگي با زمينه سفيد
*اجازه محضري برای افراد زير 18 سال از سوی پدر و یا قیم قانونی.
*اجازه محضري برای بانوان متأهل از سوی همسر
*ارائه اصل و کپي کارت پايان خدمت يا معافيت صرفاً هوشمند

هزینه دریافت پاسپورت در سال 98

برای دریافت پاسپورت باید فرم و شناسه گذرنامه را از دفاتر خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی دریافت کنید که هزینه آن 1000 تومان خواهد بود.
همچنین دو فیش یکی به مبلغ صد هزار تومان و دیگری به مبلغ سه هزار و هفتصد و پنجاه تومان را باید از طریق دستگاه کارتخوان موجود در دفتر پرداخت کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید