معرفی سامانه ضمن خدمت فرهنگیان www.ltms.medu.ir

سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

مجله اینترنتی کلیشه – در این مطلب به معرفی سامانه ضمن خدمت فرهنگیان می پردازیم و نحوه ورود به سامانه را آموزش می دهیم.

دوره ضمن خدمت فرهنگیان چیست؟

به طور کلی به آموزش هایی که پس از استخدام یک فرد در سازمان صورت می گیرد آموزش ضمن خدمت گفته می شود. دلیل وجود این آموزش ها افزایش توانمندی های کارکنان و بروزرسانی مهارت ها و اطلاعات آنان است.
در نظام آموزش و پرورش به دوره های آموزشی که برای معلمان و دیگر کارکنان نهاد آموزش و پرورش برگزار می شود، دوره های ضمن خدمت فرهنگیان می گویند.
دوره های ضمن خدمت فرهنگیان هم به صورت حضوری و در کارگاه های آموزشی و هم به صورت مجازی و با سیستم های آنلاین برگزار می شود.
در دوره های حضوری فرد پس از گذراندن ساعات آموزشی مشخصی در آزمون دوره شرکت می کند و نمره ی حاصل شده در پرونده ی وی ثبت می شود.
در دوره های آنلاین نیز پس از ثبت نام در دوره، مواد آموزشی به صورت فایل های PDF و یا از طریق معرفی منبع در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. افراد باید در راس ساعتی که از سوی سامانه مشخص می گردد آنلاین بوده و در آزمون شرکت کنند. این آزمون داری وقت مشخصی است و افراد باید به تعداد مشخصی سوال پاسخ دهند.
آزمون ضمن خدمت فرهنگیان با موضوعات مختلفی مانند آموزشی، پرورشی، مهارت هفت گانه کامپیوتری و … برگزار می شود و حداقل نمره ی قبولی آن 12 است.
شرکت در دوره های ضمن خدمت اجباری نبوده و به دلخواه کارکنان صورت می گیرد. هر فردی می تواند دوره ی مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در آزمون آن شرکت کند.
البته شرکت در دوره هایی که مربوط به دروس آموزشی و تغییرات کتب درسی هستند اجباری خواهد بود.
مزیت شرکت در دوره های ضمن خدمت کسب موقعیت بهتر در ارزشیابی سالانه است.

سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

برای وارد شدن به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان باید به آدرس http://ltms.medu.ir مراجعه کرده و بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور و انتخاب نوع کاربری بر روی دکمه ورود به سامانه کلیک کنید.

لینک مستقیم ورود به سامانه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید