طرز تهیه مربای گل محمدی خانگی خوشرنگ

طرز تهیه مربای گل محمدی

مجله اینترنتی کلیشه – در این مطلب قصد داریم طرز تهیه مربای گل محمدی را به شما آموزش دهیم.

مربای گل محمدی یکی از خوش عطر ترین مرباها به شمار می رود که معمولا با فرنی سرو می شود. برای تهیه مربا گل محمدی می توانید از گل تازه یا خشک استفاده کنید. در صورت استفاده از گل محمدی تازه باید دقت کنید نوع گلی که انتخاب می کنید تلخ نباشد چون در این صورت باید چند بار آن را آبکشی نمایید که در نتیجه همه ی عطر و خواص آن از بین می رود.

در این مطلب ما به شما طرز تهیه مربای گل محمدی خشک را آموزش می دهیم.

مواد مورد نیاز:

گل محمدی خشک: یک پیمانه
شکر: 3 پیمانه
آب: 2.5 پیمانه
ابلیمو: چند قطره

طرز تهیه:

ابتدا گل های خشک را درون یک تابه ریخته و روی شعله خیلی کم قرار دهید. بعد از چند دقیقه که تفت خورد از روی حرارت بردارید. بعد از این که کمی خنک شد با دست آن را کمی خرد کنید تا ریز تر شود. سپس آن را الک کنید تا خاکه ها از آن جدا شود. خاکه را دور نریزید می توانید از آن ها برای تزیین ماست، شله زرد، فرنی و … استفاده کنید.

شکر و آب را درون قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید. بعد از این که شربت شما به قوام مورد نظر رسید، گل ها را درون قابلمه خالی کنید. بعد از 5 دقیقه جوشیدن آن را خاموش کنید و منتظر بمانید تا خنک شود. قبل از اینکه گاز را خاموش کنید چند قطره آبلیمو برای جلوگیری از شکرک زدن در مربا بریزید. در صورت تمایل می توانید کمی رنگ خوراکی قرمز برای خوشرنگ تر شدن مربا اضافه کنید.

همچنین می توانید کمی گردوی خرد شده به مربا اضافه کنید که طعم خیلی خوبی به مربا می دهد.

نکته: برای تشخیص این که مربا به قوام مورد نظر رسیده است باید یک قاشق از شده را درون یک نعلبکی بریزید و درون یخچال قرار دهید تا خنک شود. اگر بعد از خنک شدن شهد شما غلیظ بود یعنی به قوام مناسب مربا رسیده است.

اگر مطلب طرز تهیه مربای گل مجمدی برای شما مفید بود لطفا آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید