دریافت سابقه بیمه با کد ملی | بیمه تامین اجتماعی

دریافت سابقه بیمه با کد ملی

مجله اینترنتی کلیشه – دریافت سابقه بیمه با کد ملی به چند روش امکان پذیر است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. این امر به این دلیل اهمیت دارد که به سرعت می توانید سابقه بیمه تان را بررسی کنید و مطمئن شوید کارفرمایتان حق بیمه شما را پرداخت کرده است.

ابتدا لازم است توضیحاتی در مورد بیمه تامین اجتماعی دهیم. بیمه تامین اجتماعی علاوه بر مزایای درمانی که شامل حال فرد بیمه شده می شود دارای حقوق بازنشستگی نیز هست. به طوری که فرد در ازای پرداخت بیمه به مدت 20 سال ( مشاغل سخت ) و 30 سال مشاغل معمولی، بازنشسته می شود و حقوق بازنشستگی دریافت می کند.

در گذشته برای دریافت سوابق بیمه نیاز بود تا به شعب بیمه تامین اجتماعی مراجعه و در صف های طولانی بایستید و سابقه خود را دریافت می کردید. چندی بعد و با الکترونیکی شدن سوابق، امکان دریافت سابقه توسط شماره بیمه فراهم شد اما باز هم برخی افراد به دلیل اینکه شماره بیمه خود را نداشتند یا دسترسی به آن سخت بود با مشکل مواجه می شدند. در حال حاضر امکانی فراهم شده برای دریافت سابقه بیمه با کد ملی که دیگر نیازی به شماره بیمه و اطلاعات اضافی نیست. فرد بیمه شده با مراجعه به سایت تامین اجتماعی و ورود کد ملی تمامی سوابق بیمه خود را از ابتدا تا اکنون می تواند مشاهده کند.

روش های دریافت سابقه بیمه با کد ملی

بیمه تامین اجتماعی

1 – روش اول از طریق سایت تامین اجتماعی

ساده ترین روش استفاده از سایت تامین اجتماعی است. ابتدا باید در این سایت ثبت نام کنید و سپس با ورود به بخش کاربری سابقه بیمه تان را مشاهده کنید. برای ثبت نام از اینجا اقدامکنید.

سوابق بیمه تامین اجتماعی

2 – استفاده از اپلیکیشن باجه شهروندی

یکی دیگر از روش ساده برای دریافت سابقه بیمه نصب برنامه باجه شهروندی است که هم اکنون فقط برای گوشی های اندرویدی در دسترس است. در این اپلیکیشن می توانید با وارد کردن کد ملی سابقه بیمه تان را رویت نمایید.

3 – استفاده از کدهای دستوری موبایل

این روش نیز مانند دو روش ذکر شده در دسترس و سریع است. به طوری که ابتدا کد دستوری *4# را وارد کرده و منتظر می مانید. در صفحه ای که ظاهر می شود ابتدا گزینه تامین اجتماعی ( گزینه سوم ) و سپس گزینه اول یعنی استعلام را وارد می کنید. پس از مدتی سوابق برای شما پیامک می شود.

4 – مراجعه به شعب تامین اجتماعی

در حال حاضر وقت گیر ترین روش مراجعه به شعب تامین اجتماعی است که ترافیک، صف و هدر رفتن وقت را در بر دارد. اما به هر حال برای کسانی که نیاز به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی دارند لیست آن ها را قرار می دهیم.

لیست شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی تهران

در صورتی که این مطلب دریافت سابقه بیمه با کد ملی برای شما مفید واقع شد آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید