زمان آزمون استخدامی آموزش و پرورش + دفترچه ثبت نام و توضیحات تکمیلی

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مجله اینترنتی کلیشه – در این مطلب شرایط شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش را شرح خواهیم داد. همه ساله عده ی زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه ها ( کاردانی به بالا ) در آزمون های استخدامی وزارت آموزش و پرورش شرکت می کنند و برای شغل معلمی به رقابت می پردازند. ثبت نام این آزمون به طور معمول در دهه آخر اردیبهشت ماه هر سال انجام می پذیرد. علاقه مندان باید با مراجعه به سایت سنجش و دریافت اطلاعات مربوط به آزمون، کارت ورود به جلسه را خریداری و دریافت نمایند. لازم به ذکر است دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز در سایت سنجش قابل دسترس برای عموم است.

برای خرید کارت آزمون مبلغ ذکر شده در سایت سنجش را به صورت اینترنتی پرداخت کرده و آن را خریداری می کنید. همچنین شایان ذکر است پس از پایان مهلت ثبت نام دیگر نمی توانید وارد آزمون شوید و تمدیدی صورت نمی گیرد.

داوطلبان آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید دارای یک سری از شرایط عمومی و خصوصی باشند تا در آزمون پذیرفته شوند. این شرایط عبارتند از :

  • دارای تابعیت ایرانی باشند.
  • دارای کارت پایان خدمت باشند ( برای آقایان )
  • در صورت داشتن مدرک کاردانی باید زیر 30 سال سن داشته باشند.
  • در صورت داشتن مدرک کارشناسی حداکثر سن قابل قبول 35 سال است.
  • در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد داوطلبان زیر 40 سال واجد شرایط هستند.
  • و در صورت داشتن مدرک دکتری شرط سنی 45 سال وجود دارد.

و اما یکی از شرایط اختصاصی شرکت در آزمون استخدامی، رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش است که در مطلبی جداگانه می توانید آن ها را مشاهده کنید.

پس از پذیرفته شدن در مرحله اولیه آزمون استخدامی باید مورد مصاحبه قرار بگیرید و در آخر نیز با انجام یک سری معاینات پزشکی گزینش خواهید شد.

سهمیه رزمندگان در این آزمون 5 درصد و ایثارگران 25 درصد خواهد بود و پذیرش افراد فقط به صورت بومی انجام می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید