طرز تهیه باقلوا با خمیر یوفکا

طرز تهیه باقلوا با خمیر یوفکا

مجله اینترنتی کلیشه – در این مطلب طرز تهیه باقلوا با خمیر یوفکا را به شما اموزش می دهیم. با دستوری که در ادامه مشاهده می کنید می توانید یک ظرف بزرگ و یک ظرف کوچک باقلوا را به عنوان دسر برای مهمانی هایتان تهیه کنید.

مواد مورد نیاز:

خمیر یوفکا: 25 عدد
کره: 250 گرم
روغن مایع: نصف استکان
گردوی خرد شده: یک لیوان
شکر: 2 و نیم لیوان
آب: 2 و نیم لیوان
آبلیمو: چند قطره

طرز تهیه:

ابتدا کره را آب کرده و روغن مایع را به آن اضافه کنید سپس خمیرهای یوفکا را به اندازه ظرف پیرکس یا قالب مورد نظرتان برش دهید. کف ظرف را با مخلوط کره و روغن چرب کرده و لایه های یوفکا را روی هم قرار دهید. هر لایه باید جداگانه چرب شود. این کار را تا زمانی که نصف یوفکا استفاده شود ادامه دهید سپس گردوی خرد شده را روی یوفکا بریزید و سطح آن را صاف کنید. می توانید به جای گردو از مغز های دیگری مانند پسته، فندق و بادام نیز استفاده کنید.
حالا یوفکاهای باقیمانده را نیز لایه لایه چرب کرده و روی هم قرار دهید. وقتی کار تمام شد باقلوا را به روش دلخواه برش بزنید و روغن و کره اضافه را روی آن بریزید. قالب را در فر با دمای 170 درجه قرار دهید و تا زمانی که رنگ خمیر یوفکا عوض شود و حالت سرخ شده بگیرد منتظر بمانید.
برای آماده کردن شربت یا شهد باقلوا باید آب، شکر و آبلیمو را روی حرارت قرار دهید و زمانی که حباب روی آن شروع به تشکیل شدن کرد شعله را خاموش کنید.
شربت اماده شده را روی باقلوا بریزید تا به خورد آن برود و سپس در ظرف مورد نظرتان سرو کنید.
باید این نکته را در نظر بگیرید که دمای شربت و باقلوا باید متضاد باشند. یعنی اگر شربت شما سر است باید بلافاصله آن را روی باقلوای داغ بریزید. اما اگر از شربت گرم استفاده می کنید باقلوای شما باید کاملا خنک شده باشد.
در ادامه فیلم طرز تهیه باقلوا با خمیر یوفکا را مشاهده خواهید کرد.

 

اگر از طرز تهیه باقلوا با خمیر یوفکا رضایت داشتید لطفا با دادن ستاره به آن امتیاز دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید