آموزش پرداخت عوارض خروج از کشور به صورت تصویری

پرداخت عوارض خروج از کشور

یکی از مراحلی که در سفرهای خارجی باید انجام گیرد، پرداخت عوارض خروج از کشور است. مبلغی که شما به عنوان عوارض پرداخت می کنید در سفرهای سیاحتی و زیارتی متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه و نحوه پرداخت عوارض خروج از کشور توصیه می کنیم این مطلب را به دقت مطالعه نمایید.
در ادامه با کلیشه همراه باشید.

عوارض خروج از کشور چیست؟

عوارض خروج از کشور در واقع مالیاتی است که شما باید برای سفرهای خارجی پرداخت کنید. تاریخچه تصویب این قانون به زمان جنگ ایران و عراق بر می گردد و دلیل به وجود آمدن این قانون تامین برخی هزینه ها اعلام شد.

نحوه پرداخت عوارض خروج از کشور

پرداخت عوارض خروج از کشور در گذشته فقط به صورت حضوری انجام می شد و افراد باید با مراجعه به شعب بانک ملی در شهر خود یا شعبه های مستقر در فرودگاه اقدام به پرداخت عوارض می کردند.
امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و آنلاین شدن همه امور، پرداخت عوارض هم به صورت الکترونیکی انجام می شود.
برای این منظور شما می توانید با مراجعه به سامانه آنلاین پرداخت عوارض خروج از کشور به آدرس https://sadadpsp.ir/tollpayment اقدام به پرداخت عوارض سفر خود نمایید.

با ورود به سامانه و وارد نمودن اطلاعاتی مانند کد ملی، شماره تلفن و نوع سفر می توانید عوارض خروج از کشور خود و دیگر اعضای خانواده را پرداخت کنید.
دقت داشته باشید که نوع سفر شما در میزان هزینه عوارض تاثیرگذار خواهد بود و اطلاعات باید به درستی وارد شوند. در صورت اشتباه وارد نمودن اطلاعات امکان تغییر و اصلاح وجود نخواهد داشت.

پرداخت عوارض خروج از کشور

 

در این بخش اطلاعات را وارد کرده و با مشخص شدن هزینه دکمه پرداخت را بزنید تا به صفحه درگاه بانکی وارد شوید.

 

عوارض خروج از کشور

 

در این صفحه اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نموده و دکمه پرداخت را بزنید. بعد از اینکه پرداخت شما با موفقیت انجام شد رسید آن را پرینت بگیرید تا روز سفر همراهتان داشته باشید.

 

عوارض خروج از کشور سال 98

عوارض خروج از کشور برای سفرهای سیاحتی در اولین سفر 220 هزار تومان، در دومین سفر 330 هزار تومان و در سفرهای سوم به بعد 440 هزار تومان خواهد بود.
عوارض خروج از کشور برای سفر های زیارتی هوایی 37.500 تومان و برای سفرهای زیارتی زمینی و دریایی 12.500 تومان خواهد بود.
زائرین خانه خدا در اولین سفر خود باید 110 هزار تومان به عنوان عوارض خروج از کشور پرداخت کنند.

چنانچه این مطلب برای شما مفید بود لطفا با دادن ستاره به آن امتیاز دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید