طرز تهیه مربای آلبالو خوش رنگ

طرز تهیه مربای آلبالو

مجله اینترنتی کلیشه – با آمدن تابستان بازار درست کردن مربا حسابی داغ می شود. مربای آلبالو به دلیل ترش مزه بودن طرفداران زیادی دارد و شربت آن هم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
برای درست کردن مربای آلبالو فقط به آلبالو و شکر نیاز هست و افزودنی دیگری لازم نیست.
به دلیل ترش بودن آلبالو، شکر بیشتری نسبت به مرباهای دیگر لازم است و اگر بخواهید شربت هم در کنار مربا داشته باشید باید شکر بیشتری بریزید.
با کلیشه همراه باشید تا شما را با طرز تهیه مربای آلبالو آشنا کنیم.

مواد مورد نیاز

آلبالو: یک کیلو
شکر: دو کیلو

طرز تهیه

ابتدا آلبالوها را خوب شسته و تمیز کنید، شاخه ها را از آن جدا کرده اجازه دهید کاملا خشک شود. حالا باید هسته های آلبالو را جداکنید که برای این کار می توانید از هسته گیر استفاده کنید. اگر هسته گیر در دسترس تان ندارید می توانید به روش سنتی و با استفاده از دست هسته ها را جدا کنید. فقط باید دقت کنید که آلبالو ها له نشوند تا مربای شما شکل قشنگ تری داشته باشد. سپس شکر و آلبالو را لایه لایه درون قابلمه یا یک ظرف در دار بریزید و در یخچال قرار دهید. باید بیست و چهار ساعت در یخچال بماند تا آلبالوها آب بیندازند. قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا کم کم به جوش بیاید. وقتی شروع به جوشیدن کرد حرارت را کم کنید و بگذارید آلبالو ها بپزند. برای پختن مربای آلبالو 20 الی ۲۵ دقیقه زمان لازم است و اگر بیشتر از این روی حرارت بماند آلبالوها سفت و تیره می شوند.
چون آلبالو ترش است نیازی به اضافه کردن آبلیمو نیست اما اگر دوست داشته باشید می توانید قبل از خاموش کردن یک قاشق به آن اضافه کنید.

اگر از طرز تهیه مربای آلبالو رضایت داشتید لطفا با دادن ستاره به آن امتیاز دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید