طرز تهیه بستنی طالبی خانگی با خامه

طرز تهیه بستنی طالبی

مجله اینترنتی کلیشه – در این مطلب قصد داریم به شما طرز تهیه بستنی طالبی خانگی با خامه را آموزش دهیم. طالبی یکی از میوه های خوش طعم تابستانی به شمار می رود که سرشار از ویتامین های A و C است. طالبی همچنین به پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی نیز کمک می کند.

طالبی را می توان به صورت آبمیوه، بستنی و انواع دسر مصرف کرد. برای تهیه بستنی طالبی به چند روش می توان اقدام کرد. برخی برای تهیه بستنی از شیر، ثعلب و دیگر افزودنی ها استفاده می کنند. اما در این دستور از خامه و زرده تخم مرغ استفاده شده است.

مواد مورد نیاز:

پوره طالبی: 500 گرم
شکر: 100 گرم
زرده تخم مرغ: 3 عدد
خامه قنادی:200 گرم
رنگ خوراکی سبز: 1 قطره

طرز تهیه:

طالبی را از وسط نصف کرده و هسته های آن را خارج کنید. مغز طالبی را خرد کرده و درون غذاساز یا مخلوط کن ریخته و پوره نمایید.
شکر و زرده تخم مرغ را روی حرارت غیر مستقیم قرار داده و 5 دقیقه با درو تند همزن بزنید تا حالت کرمی پیدا کند. سپس آن را کنار بگذارید و اجازه دهید کاملا خنک شود.
خامه قنادی را با همزن بزنید تا کمی حجیم شود. نیازی نیست که خامه شما فرم بگیرد. خامه را به آرامی و به صورت دورانی به مخلوط شکر و تخم مرغ اضافه کنید.
پوره طالبی را هم اضافه کرده و خوب مخلوط نمایید. در صورت تمایل می توانید یک قطره رنگ خوراکی سبز به آن اضافه کنید.
مواد را درون یک ظرف در دار بریزید و درون فریز قرار دهید تا کاملا ببندد. نیازی به همزدن چند باره نیست و بعد از چند ساعت بستنی شما آماده می شود.
بستنی طالبی شما حاضر است و می توانید آن را نوش جان کنید.

چنانچه از مطلب طرز تهیه بستنی طالبی رضایت داشتید لطفا با دادن ستاره به آن امتیاز دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید