ثبت نام کارت سوخت آغاز شد + راهنمای ثبت نام از طریق اپلیکیشن و کد دستوری

ثبت نام کارت سوخت

مجله اینترنتی کلیشه – ثبت نام کارت سوخت برای آن دسته از افرادی که خودرو یا موتور سیکلت دارند و هنوز کارت سوختی دریافت نکرده اند امروز هشتم اردیبهشت ماه ساعت 24 آغاز شد. همانطور که زمزمه های سهمیه بندی بنزین به گوش می رسد قطعا رانندگان برای استفاده از سهمیه خود که مقدار آن متعاقبا اعلام خواهد شد باید از کارت سوخت شخصی استفاده نمایند. البته لازم به توضیح است سهمیه بنزین تعیین شده برای هر فرد به صورت ماهانه بوده و در صورت استفاده بیش از حد، با نرخ بالاتری اقدام به سوخت گیری نماید. شایان ذکر است سامانه ثبت نام کارت سوخت ابتدا در آذر ماه سال گذشته اقدام به ثبت نام متقاضیان کارت سوخت نموده بود.

روش های ثبت نام کارت سوخت

برای ثبت نام کارت سوخت چندین روش وجود دارد. اولین روش استفاده از اپلیکیشن دولت همراه است. این اپلیکیشن امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد. برای دریافت این اپلیکیشن می توانید از سایت بازار اقدام کنید. با نصب اپلیکیشن و عضویت در آن دسترسی شما به بخش های مختلف نرم افزار باز خواهد شد و می توانید برای کارت سوخت اقدام کنید. همچنین امکان پیگیری ثبت نام کارت سوخت برای کسانی که پیش از این ثبت نام کرده بودند فراهم شده است.

روش دوم استفاده از کد دستوری *4# است. بعد از شماره گیری کد دستوری گزینه دوم یعنی ثبت نام کارت سوخت را انتخاب می کنیم و پس از آن گزینه اول را انتخاب کرده و منتظر مرحله بعدی خواهیم بود. در این روش نیز با ورود اطلاعات خود می توانید ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

روش دیگری نیز برای ثبت نام وجود دارد. درگاه اینترنتی به آدرس www.mob.gov.ir هم در دسترس کاربران قرار گرفته تا اگر از طرق بالا موفق به ثبت نام نشدید از ای روش اقدام نمایید. با مراجعه به وب سایت و کلیک کردن بر روی گزینه ثبت نام، صفحه ای ظاهر شده که در آن توضیحاتی به شرح زیر داده شده است:

  • در سامانه شماره تلفن مالک خودرو بایستی وارد شود.
  • کد ملی و تاریخ تولد متقاضی کارت سوخت مورد نیاز است.
  • اطلاعات بارکد 8 رقمی پشت کارت ماشین که همان شماره vin است
  • ورود یکی از شماره کارت های بانکی شخص متقاضی

همچنین در پایان ذکر شده که زمان استفاده از کارت های عابر بانک به جای کارت های سوخت به زودی اعلام می شود.

پس از تایید موارد بالا، در مرحله بعد باید شماره همراه خود را وارد کنید. به این نکته توجه کنید که باید شماره همراه با کد ملی شما مطابقت داشته باشد چون در غیر این صورت نمی توانید ثبت نام را انجام دهید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید